בית הדין לעבודה: התרגזות בעבודה יכולה לגרום לאירוע מוחי

angry-2191104_640

עובד לקה באירוע מוחי דקות ספרות אחרי שנקלע לשיחה כעוסה בעבודה, ביטוח לאומי סירב להכיר בו כנפגע עבודה, מאחר שלא ראה קשר בין שני המקרים, אך בית הדין לעבודה סבר אחרת ופסק לטובת העובד.

ואולם, תשובתו של המומחה לא הניחה את דעתו של הביטוח הלאומי, שביקש אסמכתא לטענת המומחה כי מצב של התרגזות, מתח או מועקה עלולים לגרום לאירוע מוחי מהסוג שאירע לתובע. המומחה השיב כי אמנם לא מצא מאמר על מחקר שמוכיח זאת, אך ציין כי יש הוכחות מחקריות לכך שהתרגזות גורמת לעליה חדה בלחץ הדם, ועלייה כזו מהווה גורם סיכון מובהק לקרע בכלי הדם, ומשם לאירוע מוחי.

הביטוח הלאומי שוב לא היה שקט וביקש מבית הדין להורות למומחה לתת חוות דעת נוספת, שתתבסס על מלוא החומר הרפואי שקיים בעניינו של התובע, או לחילופין למנות מומחה נוסף, אך השופט טננבוים הסביר כי כל החומר הקיים כבר הועמד לרשות המומחה – ודי בכך. מכל מקום השופט לא מצא עילה להחלפת מומחה או לשלילת חוות דעתו של המומחה הנוכחי, וקיבל אותה במלואה. נוכח כל האמור השופט קבע כי קיים קשר סיבתי בין האירוע בעבודה לבין האירוע המוחי, כך שהתובע יוכר בביטוח לאומי כנפגע עבודה וישולמו לו הוצאות משפט ושכ”ט עו”ד בסך 4,000 שקל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *